راهنمای خرید

استفاده از سنگ های ساختمانی در نمای داخلی ساختمان

استفاده از سنگ های ساختمانی در نمای داخلی ساختمان

استفاده از سنگ های ساختمانی در نمای داخلی ساختمان

 

سنگ طبیعی می تواند به عنوان سنگ دکوراتیو در انواع نماهای داخلی اجرا شود. مهم ترین ویژگی این مدل طرح ها انتخاب درست و اصولی متریال از نظر جنس و رنگ تلقی می شود. تقریبا تمامی نمونه های سنگ طبیعی می توانند داخل ساختمان اجرا شوند چرا که باد و باران و آفتاب با آن ها در تماس نبوده و بنابراین دستمان برای انتخاب باز خواهد بود. در انتخاب سنگ برای دکوراسیون داخلی باید مواردی را در نظر بگیریم که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم داشت. در این وبلاگ ایران سنگ به بررسی انواع سنگ های داخلی بر اساس نوع فرآوری می پردازیم.

 

استفاده از سنگ های ساختمانی در نما داخلی

سنگ آنتیک

سنگ های آنتیک از معروف ترین سنگ ها برای داخل ساختمان به شمار می روند که در انواع گوناگون تولید و فرآوری می شوند. سنگ آنتیک را می توانیم به دو صورت کلی گیوتین و روتوری ها دسته بندی کنیم.
سنگ آنتیک گیوتین قیچی: به سنگ هایی گفته می شود که اندازه 30*5 سانتی متر داشته و توسط دستگاه گیوتین کاملا برش خورده و کات می شوند. بنابراین در سنگ های قیچی جدای از هر جنس سنگ می توانیم سطح نا منظم و غیر متعارفی را شاهد باشیم که زیبایی کار محسوب می شود. سنگ گیوتین قیچی در تمامی رنگ های ممکن موجود است چرا که تقریبا تمامی سنگ ها را می توانیم به عنوان گسنگ قیچی فرآوری کنیم.
سنگ آنتیک روتوری: به نمونه ای از سنگ های آنتیک گفته می شوند که در ابعاد ریز روی تور هایی با اندازه 30*30 سانتی متر چسبیده می شوند. سنگ انتیک روی تور به دو دسته ابعاد ریز و پروفیلی تقسیم می شوند که در پروفیل ها شاهد سنگ های گرد و نیم ابزاری هستیم. در واقع انتیک ابعاد ریز از سنگ های بسیار کوچک گیوتین شده تولید می شود اما در انتیک پروفیل تکه های سنگ کمی بزرگ تر بوده و روی سطح سنگ پولیش و ساب زده خواهد شد.
تمامی سنگ های انتیک را می توانیم در تمامی بدنه های داخلی با چسب های خمیری یا ملات سیمان اجرا کنیم.

 

سنگ پولیش شده

سنگ های تراورتن، مرمریت، گرانیت و سنگ مرمر می توانند در نوع فرآوری پولیش شده در داخل ساختمان نیز خودنمایی کنند. معمولا از سنگ های مرمر و مرمریت برای دکوراسیون داخلی استفاده می شود و ابعاد و اندازه های متفاوتی را در آن ها شاهد هستیم. سنگ سابیده و براق می تواند در انواع کاربری های کف و بدنه اجرا شود و بسته به طرح و سلیقه ما زیبایی داخل ساخت را چند برابر سازد. سنگ صیقلی می تواند تقریبا تمامی جنس سنگ ها را پوشش داده و به عنوان معمولی ترین سنگ دکوراتیو شناخته می شود.

 

سنگ چرمی

یکی از زیباترین انواع سنگ های داخلی به حساب می آید. سنگ چرمی که معمولا از جنس تراورتن یا مرمریت است با ظاهر امروزی و نوینی که دارد می تواند بدنه یا کف ساختمان ما را زیباتر سازد. در سنگ چرمی سطح سنگ پولیش نشده و بنابراین انعکاس نور آنچنان بالایی نخواهیم داشت. از طرفی ظاهر کاملا طبیعی و دست نخورده سنگ حفظ شده و برای بسیاری از طرح ها و سلیقه ها بهترین مدل سنگ داخلی تلقی می شود. سنگ چرمی پس از سبرش پیش ساب شده و توسط لقمه های ساب چرمی فرآوری می شود. بنابراین در سنگ چرمی تراورتن خلل و فرج درون سنگ همچنان دیده می شوند و همین موضوع است که آن ها را تا این اندازه خاص پسند کرده است.

 

استفاده از سنگ های ساتختمانی در نمای داخلی

سنگ بوش همر

یکی دیگر از جدید ترین انواع فرآوری سنگ ساختمانی به حساب می آید. معمولا در دکوراسیون داخلی از سنگ بوش همر یا بوش همر چرمی در کاربری کف استفاده می شود اما می توانیم پلاک های عرض 40 سانتی متر آن را نیز در بدنه های داخلی اجرا کنیم. به خاطر داشته باشیم که برای اجرای سنگ در داخل ساخت هیچ محدودیتی وجود نداشته و همه چیز به طرح و ابعاد سالن ها و ساخت شما بستگی خواهد داشت. بنابراین شاید بسیاری اجرای سنگ هایی همچون بوش همر چرمی را برای داخل مناسب ندادند اما در برخی از طرح ها می بینیم که زیبایی فوق العاده بالایی به سالن و فضا هدیه می دهد.

 

سنگ سه بعدی

یکی از خاص ترین و البته گران ترین مدل های سنگ های دکوراتیو هستند. در این مدل سنگ ها معمولا اندازه تکه های سنگ کوچک بوده و شیار های منظم و نامنظمی درون سنگ خودنمایی می کنند. سنگ های تریدی یا سنگ های سه بعدی را می توانیم در دسته بندی سنگ های آنتیک نیز جای دهیم اما حقیقت این است که این مدل سنگ ها بسیار خاص پسند می باشند.

در ادامه می خواهیم کاربری سنگ های نام برده شده را بررسی کنیم. می دانیم که برای نمای داخلی ساختمان می توانیم از انواع سنگ ها استفاده کنیم اما این طرح و سلیقه ماست که متریال نهایی را مشخص می کند. برای کاربری کف در وبلاگ دیگری صحبت داشته ایم اما برای بدنه های داخلی می توانیم این گونه بیان کنیم که:

دیوار داخل پارکینگ
معمولا از سنگ مرمریت برای پوشش دیوار پارکینگ استفاده می شود. پلاک عرض 40 این مدل سنگ از محبوب ترین و البته ارزان ترین مدل سنگ ها به شمار رفته که می تواند در تمامی دیوار های داخلی اجرا شود. پس سنگ مرمریت پلاک را یکی از پرفروش ترین و بهترین سنگ ها برای دیوار پارکینگ می دانیم.

 

دیوار داخل سالن
این پاراگراف خیلی وسیع است. اولین و بهترین پیشنهاد ایران سنگ برای دیوار های داخلی مانند دیوار راهرو، دیوار پشت ال سی دی یا دیوار های جدا کننده، سنگ انتیک می باشد. سنگ های انتیک با توجه به قیمت و ابعادی که دارند می توانند بهترین محصول برای نمای داخلی منزل یا محیط کار به حساب آیند. جذابیت استفاده از انتیک ها زمانی بیشتر می شود که می توانیم آن ها را خود به راحتی با چسب های خمیری کار کنیم. پس هر جای دیوار های منزل را که تصمیم بر تغییر آن ها داشته باشیم می توانیم با کمترین هزینه و راحت ترین شکل ممکن به وسیله آنتیک ها و گیوتین ها این کار را عملی سازیم.
موضوع دیگر استفاده از سنگ های چرمی در دکوراسیون داخلی ست. سنگ های تراورتن رنگ روشن چرمی که طبیعی ترین شکل ممکن یک سنگ هستند که می توانند طبیعت را به خانه ما مهمان کنند. البته از این مدل سنگ ها در سالن های بزرگ استفاده می شود چرا که متراژ های نسبتا بالا و در کنار یکدیگر این مدل سنگ ها هستند که جذابیت و زیبایی را به ارمغان می آورند. در سنگ چرمی رزین و پولیشی در سنگ وجود نداشته و بنابراین جلوه ای حقیقی از طبیعت را در منزل خود خواهیم داشت؛ بنابراین پس از آنتیک ها بهترین پیشنهاد ایران سنگ برای سنگ دکوراتیو سنگ های چرمی تراورتن خواهد بود.

استفاده از سنگ در نمای داخلی

سنگ برای داخل ساختمان

اگر بخواهیم سنگ را با دیگر متریال ها همچون کاغذ دیواری مقایسه کنیم، سنگ گیوتین قیچی از هر متریال دیگری ارزان تر است. بعد از آن سنگ های چرمی، بوش همر ها و اسکراچ ها قیمت های رو به بالا داشته و در ساختمان های خاص و لاکچری استفاده می شوند. بنابراین سنگ گیوتین قیچی را مقرون به صرفه ترین متریال برای دیوار های داخلی می دانیم. سنگ قیچی تنوع بسیار بالایی درطرح و رنگ داشته و از همین رو استفاده از آن می تواند جذابیت هر مکانی را چند برابر کرده و تنوع خوبی به فضا بدهد.

 

دکوراسیون داخلی با سنگ اسلب

یکی از خاص ترین و در عین حال زیباترین سنگ هایی که می توانیم از آن در دکوراسیون داخلی استفاده کنیم سنگ های اسلب است. سنگ اسلب می تواند در انواع جنس ها و رنگ ها در بدنه یا کف مورد اجرا قرار گیرد و زیبایی فضای داخلی را دوچندان سازد. سنگ اسلب می تواند از انواع جنس مرمر، چینی، مرمریت یا تراورتن باشد که در این بخش به بررسی جزئی تر آن ها خواهیم پرداخت.

 

سنگ اسلب مرمر

بدون شک یکی از زیباترین سنگ های اسلب را مرمر ها از آن خود دارند. سنگ اسلب مرمر در سه رنگ اصلی سبز، سفید و نباتی دیده می شود که می توانیم بسته به سلیقه و دکوراسیون داخلی یکی از آن ها را انتخاب کنیم. از این مدل سنگ می توانیم در کاربری بدنه و کف استفاده کنیم و نگرانی بابت دوام و ماندگاری سنگ نخواهیم داشت. همچنین می دانیم یکی از ویژگی های شگفت انگیز و منحصر بفرد مرمر این است که می تواند نور را از خود عبور دهد. بنابراین قابلیت عبور نور را تنها در مرمر داریم و از همین رو حتما در کاربری بدنه با نورپردازی همراه خواهد بود. در واقع کسی که سنگ مرمر اسلب را در دکوراسیون داخلی کار میکند قطعا نورپردازی را نیز خواهد داشت. در اسلب مرمر می توانیم سنگ های بوک مچ و فور مچ را به زیبایی هرچه تمام تر داشته باشیم.

 

سنگ اسلب چینی

ایران سنگ دومین اسلب پرفروش برای فضای داخل را جنس چینی یا کریستال ابر و بادی می داند. این سنگ نیز می تواند به راحتی در کف و بدنه اجرا شود و مچون مقاومت سایشی و فشاری بالایی دارد می توانیم در کف واحد ماندگاری بالایی را از آن شاهد باشیم. سنگ چینی اسلب معمولا در اندازه های بزرگتر از 120*120 سانتی متر اجرا می شوند و می توانیم در آن ها بوک مچ یا فورمچ را داشته باشیم. سنگ اسلب چینی معمولا از دو معدن معروف ازنا و الیگودرز تولید می شود و برای کریستال های ابر و بادی و سفید شال دار نیز معدن لایبید معروف ترین به شمار می آید.

 

سنگ اسلب مرمریت

اسلب های مرمریت دارای سه رنگ اصلی سفید، کرم و مشکی هستند. انتخاب رنگ سنگ تماما به دکوراسیون و فضای داخلی بستگی داشته و سلیقه فرد نیز مشخص کننده نهایی آن می باشد. بنابراین در هر رنگ سنگ شما می توانید مرمریت اسلب را تهیه نمایید و در کف یا بدنه از آن استفاده کنید. پیشنهاد ایران سنگ استفاده از مرمریت در کف نیست و چندان توصیه نمی شود مگر اینکه سنگ خوب با کیفیت بالا خریداری شود. معروف ترین معادن سنگ مرمریت که در بین اسلب ها خودنمایی می کنند سنگ های لاشتر، دهبید، جوشقان، مشکی نجف آباد، گلدن بلک و … خواهند بود. در این مدل سنگ اسلب نیز می توانیم سنگ بوک مچ و سنگ فورمچ را شاهد باشیم که به زیبایی هر چه تمام تر تکمیل کننده نقش و طرح یکدیگر خواهند بود.

 

سنگ اسلب تراورتن

از اسلب تراورتن معمولا در بدنه دکوراسیون داخلی منزل یا محیط کار استفاده می شود. عموما تراورتن های کرم روشن و موجدار را نیز انتخاب می کنند که طرح و نقش خاصی را به دنبال داشته باشند. بنابراین سنگ تراورتن اسلب نیز می تواند در فضای داخلی اجرا شود و بسته به سلیقه مشتری و دکوراسیون می تواند رنگ آن مشخص گردد. در این چنین سنگ هایی بوک مچ و فور مچ نخواهیم داشت و معمولا همه تراورتن های اسلب مشابه یکدیگر خواهند بود.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 3 =