راهنمای خرید

بهترین سنگ نما برای مناطق گرمسیر

بهترین سنگ ساختمان نما برای مناطق گرمسیر

بهترین سنگ نمای ساختمان برای مناطق گرمسیر

چه سنگ نمایی در گرما دوام می آورد؟

این سوالیست که تیم مشاوره ایران سنگ هر روزه با آن مواجه است و جواب یک جمله قطعیست: سنگ از جنس تراورتن و معدن مطمئن حال می خواهیم این موضوع را بیشتر بررسی کنیم. می دانیم که بهترین، مطمئن ترین و ماندگار ترین سنگ نما، سنگ های تراورتن خواهند بود. سنگ تراورتن دارای خلل و فرج بوده و از همین رو می تواند برای نصب روی نما بهترین گزینه باشد؛ جذب آب پایین، مقاومت بالا در برابر سرما و گرما و تنش های حرارتی از دلایل این امر به شمار می آیند. بنابراین بدون شک مقاوم ترین سنگ نما در گرمای بالا نیز می تواند تراورتن معرفی شود. موضوع دوم این است که در کشورمان معادن بسیار زیادی از سنگ های تراورتن و آهکی وجود داشته که هر یک دارای ویژگی های منحصربه فرد و البته کیفیت های متفاوتی هستند. بنابراین جنس تراورتن می تواند در مرحله اول به طور قطعی جوابگو باشد و بعد از آن به بررسی جزئی تر معدن سنگ خواهیم پرداخت.
هر سنگ تراورتن بسته به معدنی که دارد دارای رنگ و درصد آهک متفاوتی می باشد. طبیعیست که هرچقدر آهک سنگ پایین تر باشد، ماندگاری و دوام آن در نمای ساختمان خصوصا در شهر های شرجی و گرمسیر بالاتر خواهد بود. در ادامه به بررسی تک به تک سنگ نما می پردازیم و آن ها را بر اساس رنگ و معدن جدا می کنیم.

 

بهترین سنگ نما برای مناطق گرمسیر

سنگ سفید نما

ما در ایران سنگ تقریباٌ تمامی معادن سنگ سفید را برای نمای ساختمان در مناطق گرمسیر مناسب می دانیم. از این رو می توانیم سنگ های همچون دره بخاری، عباس آباد، ابیانه و آتشکوه را به عنوان بهترین و مطمئن ترین سنگ ها معرفی کنیم. نکته حائز اهمیت این که قیمت سنگ سفید برای نما بالاست و معمولاٌ عموم مردم از پس هزینه های بر برنخواهند آمد. پس پیشنهاد همیشگی ما اینست که اگر می خواهید سنگ سفید کار کنید، متوسط و بهترین آن را انتخاب کنید. به زبان ساده تر سراغ سنگ سفید ارزان قیمت نروید؛ چرا که باید از کیفیت آن چشم پوشی کنیم و این مورد با توجه به هزینه های ساخت و ساز امروزی اصلا منطقی نخواهد بود.

 

سنگ کرم نما

از بیشتر معادن سنگ تراورتن کشور سنگ کرم و کرم روشن استخراج می شود. تقریبا بیش از نیمی از معادن، سنگ کرم داشته و بنابراین بیش از هر نوع سنگ دیگری می توانیم آن ها را در نمونه های متفاوت داشته باشیم. موضوع بسیار مهم در انتخاب سنگ کرم توجه زیاد به معدن سنگ و البته سورت بندی آن می باشد. مسلما هیچ دو معدن سنگ کرم رنگی کیفیت مشابهی نداشته و از همین رو قیمت در آن ها بسیار متفاوت است. ما در ایران سنگ تراورتن های معادن طرق اصفهان، تکاب، حاجی آباد، ورتون، آبگرم، لوشان و محلات را از بهترین و مطمئن ترین سنگ های نما معرفی می کنیم.
در بسیاری از موارد می توانیم پنج نمونه سنگ متفاوت را با رنگ مشابه در کنار یکدیگر قرار داده و ببینیم که هر یک دارای قیمت متفاوتی با دیگری هستند. رنگ که تقریبا همگی یکیست، پس دلیل تفاوت قیمت چیست؟ تفاوت در معدن سنگ، کیفیت برش، کیفیت ساب و درصد خلل و فرج در سنگ است که دوام و ماندگاری آن را مشخص خواهد کرد. بنابراین برای انتخاب سنگ کرم جنس و معدن سنگ اولویت اول را داشته و پس از آن رنگ و بازی رنگ در دسته می تواند انتخاب را نهایی سازد.

 

سنگ شکلاتی نما

معادن سنگ دهشیر، کاشان و معادن اصفهان می توانند بهترین گزینه ها برای خرید سنگ شکلاتی برای نما باشند. صحبت ما سنگ مناسب برای نمای ساختمان در شهر های شرجی است؛ بنابراین بهترین رنگ سنگ نما برای مناطق گرمسیر نیز می تواند در این بخش حائز اهمیت باشد. چرا که در بیشتر موارد آب و هوای گرم به گرم و شرجی تبدیل شده و از همین رو سنگ با کیفیت می تواند در برابر تابش نور خورشید رنگ عوض نکرده و پوسته پوسته نشود. نکته دیگر این که سنگ های شکلاتی از نظر قیمتی نسبت به سنگ های سفید و کرم به مراتب ارزان قیمت تر هستند.

بهترین سنگ نما برای مناطق گرمسیر

 

جمع بندی

از چه سنگ نمایی برای مناطق گرمسیر استفاده کنیم؟

جواب به این سوال بسیار جامع و ساده است. اول از هز چیزی باید به بودجه و توان خرید نگاه کنیم. اگر توان خرید سنگ سفید را دارید می توانید از معادن سنگ معرفی شده بسته به سورت و درجه بندی سنگ انتخاب مناسبی را داشته باشید. اگر هزینه متوسط و میانگین قیمت، برای خرید در نظر دارید بهترین گزینه برای شما سنگ های کرم محسوب می شوند. سنگ کرم خوب با سنگ سفید ضعیف یک قیمت داشته و چون پیشنهاد همیشگی ایران سنگ، خرید سنگ با کیفیت و خوب است، کرم ها در اولویت قرار دارند. اما اگر سنگ ارزان قیمت می خواهید، باید بین سنگ های شکلاتی و کرم شکلاتی با توجه به شهر و آب و هوایی که دارید می توانید انتخاب های مناسبی را داشته باشید.
به طور خلاصه و بیان ساده تر هیچ ارزانی بی دلیل نیست. اگر برای خرید سنگ نما برای شهرهای شرجی و گرمسیر با ما ارتباط گرفته اید، اولین و مهم ترین موضوع این است که نمی توانیم سنگ کرم روشن یا سفید را با قیمت پایین خریداری کنیم. اگر بخواهیم این چنین کنیم باید از دوام و ماندگاری سنگ صرف نظر کنیم که این امر به هیچ عنوان منطقی و درست نیست. بنابراین اولویت اول در خرید سنگ باید کیفیت و پس از آن رنگ زمینه سنگ تلقی گردد.

چه سنگ نمایی در گرما دوام می آورد؟

سنگ های تراورتن جز بهترین سنگ های برای نمای بیرونی ساختمان در مناطق گرم سیر مثل خوزستان هستند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − چهار =