راهنمای خرید

صادرات سنگ ایران به کشور امارات

صادارت سنگ به امارات

صادرات سنگ به امارات

کشور امارات نیز همانند دیگر کشور های عرب نشین بستر خوبی برای واردات سنگ ایران است. این کشور که در حاشیه خلیج فارس قرار دارد می تواند انواع سنگ های تراورتن، مرمریت، گرانیت، لایمستون و مرمر را از ایران وارد کرده و در بازار های خود به فروش برساند. ما در ایران سنگ معتقدیم که در حال حاضر توان تولید سنگ های باکیفیت را دارا هستیم و کارخانه های سنگبری بسیاری در استان اصفهان و کشور وجود دارند که می توانند کیفیت بین المللی برش سنگ را تامین و تضمین نمایند. بنابراین هیچ محدودیتی از نظر تامین سنگ و متریال نداشته و می توانیم بسته به درخواست و سفارش مشتری اماراتی، سنگ خود را صادر نماییم. اما سوال مهمی که در میان است این است که کشور امارات چه سنگ هایی را وارد می کند؟ می دانیم که گرانیت های کشور های دنیا معمولا از هند و برزیل تامین می شوند و اما امارات از جمله کشور هایست که گرانیت ایران را نیز سفارش می دهد. سنگ هایی همچون تراورتن ها و مرمریت ها هم به طور همیشه بازار مخصوص به خود را دارند و بنابراین صحبت درباره آن ها منطقی و البته مفصل است. سنگ های جنس لایمستون و سنگ ترامیت نیز گاها به امارات صادر می شوند و سنگ مرمر هم می تواند به عنوان گران ترین و لاکچری ترین سنگ صادراتی به امارات معرفی گردد.

 

سنگ های مناسب صادرات به امارات کدام اند؟

 

صادرات سنگ مرمر به امارات
سنگ مرمر به صورت اسلب و کف فرش به امارات صادر می شود. مرمر سبز، زرد نباتی و سفید از معروف ترین معادن سنگ کشور محسوب می شوند که سنگ آن ها در بازار های بین المللی تقاضاکنندگان بسیاری دارد. مرمر به دلیل قیمت بالایی که دارد معمولا به صورت اسلب بریده می شود و از همین رو بیشترین سنگ صادر شده برای امارات سنگ اسلب مرمر خواهد بود. مرمر های کف فرش نیز در ابعاد 60*60، 30*60 و 40*60 به این کشور با ضخامت های 2، 3 و 4 سانتی متر صادر می شود.

 

صادرات سنگ تراورتن به امارات
سنگ تراورتن را می توانیم در رتبه دوم صادرات سنگ به کشور امارات در نظر بگیریم. سنگ های تراورتن سفیدی همچون عباس آباد، دره بخاری، حاجی آباد و ابیانه و سنگ های کرم رنگی همچون طرق، تکاب، آبگرم، لوشان و اصفهان از معروف ترین سنگ های تراورتن صادر شده به امارات به شمار می آیند. در تراورتن های شکلاتی نیز می توانیم سنگ دو معدن کاشان و دهشیر را پیشتاز این امر معرفی کنیم. سنگ تراورتن به صورت پلاک طول آزاد و همچنین پلاک حکمی صادر می شود. پلاک های حکمی صادر شده تراورتن دارای ابعاد 30*60، 40*80، 40*100 و 40*120 هستند و به صورت فرآوری های صیقلی، چرمی و صفر ساب صادر می شوند. در تمامی سنگ های معرفی شده بالا می توانیم هر دو نمونه سنگ موجدار و بی موج را شاهد باشیم. لازم به ذکر است که معمولا سنگ های صفر ساب را از نمونه های موجدار انتخاب می کنند.

 

صادرات سنگ ایران به کشور امارات

 

صادرات سنگ مرمریت به امارات
سنگ مرمریت را نیز می توانیم یکی از بهترین سنگ ها برای امر صادرات به امارات معرفی کنیم. مرمریت های مشکی مانند لاشتر و مشکی نجف آباد پرچم دار صادرات هستند. این سنگ ها معمولا به صورت سنگ 60*60، 30*60 و 40*80 برای کف و در ابعاد پلاک طولی و پلاک حکمی(تایل) صادر می شوند. ضخامت نرمال سنگ صادراتی مرمریت 2 سانتی متر است اما می توانیم به سفارش مشتری ضخامت های کمتر و بیشتر را نیز برش بزنیم. در مرمریت های سفید صادراتی نیز می توانیم دو معدن معروف هرسین و جوشقان را نام ببریم. معروف ترین مرمریت های کرم نیز صلصالی، دهبید، آباده و پرطاووسی هستند که هر یک در زمینه صادرات می توانند ده ها نمونه سنگ و نوع فرآوری را داشته باشند. سنگ مرمریت از جمله سنگ هاییست که صادرات پله و زیر پله آن هم مرسوم بوده و در عرض 35 یا 33 سانتی متری به کشور امارات صادر می گردد.

 

صادرات سنگ گرانیت به امارات
سنگ گرانیت زاهدان، گرانیت نهبندان و نطنز معروف ترین معادن گرانیت ایران هستند که در ابعاد 60*60 یا 30*60 شاهد صادرات متراژ های بالا از آن ها خواهیم بود. البته سنگ پله، زیر پله و پلاک های طولی عرض 40، 50، 60 و 70 سانتی متر نیز از گرانیت ها در بسته بندی های منحصر بفرد صادر می گردد. ایران سنگ می تواند به صورت انحصاری سنگ معدن نطنز را با ابعاد و ضخامت سفارشی برای مشتری و تاجر اماراتی برش داده و تامین نماید.

 

حمل و نقل سنگ صادراتی به امارات چگونه است؟

همانند کشور عمان، سنگ صادر شده به امارات نیز توسط حمل و نقل دریایی صورت می پذیرد. سنگ بریده شده داخل پالت های چوبی یا آهنی قرار می گیرد و بارگیری رو تریلی یا کانتینر انجام می شود. تریلی پالت های سنگ یا کانتینر را به بنادر جنوب کشور حمل کرده و از آن جا دیگر فرآیند های صادرات سنگ انجام می گیرد. از آن جایی که کشور ایران با امارات فاصله بسیار نزدیکی دارد به همین دلیل می توانیم حمل و نقل دریایی بین این دو کشور را ارزان ترین در کل دنیا در نظر بگیریم. سنگ صادر شده ایران به امارات می تواند توسط انباردار های سنگ و انبوه ساز ها خریداری شده و به اجرا درآیند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت − 5 =