راهنمای خرید

مناسب ترین سنگ کف برای پارکینگ ساختمان چیست؟

مناسب ترین سنگ کف برای پارکنیگ ساختمان

مناسب ترین سنگ کف برای پارکینگ ساختمان

 

توضیحات اولیه

کف پارکینگ یکی از حساس ترین و مهم ترین بخش های یک ساختمان مسکونی و یا تجاری است. این قسمت به خاطر ورود و خروج انسان با ماشین و وسایل نقلیه هیشه در معرض فشار و ضربه است. همین امر باعث می شود انتخاب یک متریال خوب برای این قسمت از ساختمان حائز اهمیت باشد. متریال و محصولات گوناگونی را می توانید در این قسمت اجرا کنید، از جمله سنگ و سرامیک و موزائیک ها ولی، ما اینجا هستیم تا در این وبلاگ شما را برای انتخاب یک سنگ کف مناسب راهنمایی کنیم.

 

یک سنگ خوب برای کف پارکینگ باید دارای چه ویژگی هایی باشد؟

 

– دوام و استحکام مورد نیاز برای تحمل ترافیک و بارهای سنگین
کف پارکینگ ساختمان همیشه در مقابل فشار قرار دارد. فشاری ناشی از رفت و آمد ماشین ها که به صورت نقطه ای بر کف وارد می شود. سبک ترین ماشین سواری با داشتن یک سر نشین حداقل 800 کیلوگرم فشار را بر روی سنگ کف پارکینگ وارد می کند که سنگ باید قدرت تحمل آن را داشته و نشکسته و یا رگه های آن باز نشود. حال این فشار روزانه چندین مرتبه بر کف پارکینگ وارد می شود و یکی از قسمت های پر تردد ساختمان پارکینگ می باشد.

 

مناسب ترین سنگ کف فرش برای پارکنیگ ساختمان

 

– مقاومت در برابر سایش لاستیک ها
لاستیک های ماشین به خاطر جنس خود با سنگ کف پارکینگ چسبندگی دارند. همین امر باعث می شود لایه رویی سنگ به مرور زمان از بین برود. برای همین باید از سنگی در کف استفاده شود که این اصطکاک را بتواند تحمل کند.

 

– مقاومت در برابر جذب مواد شیمیایی
ریختن مواد شیمیایی یا بهتر بگوییم روغن و بنزین و… در پارکینگ ساختمان یک امر همیشگی است. این روغن یا بنزین می تواند به عمق سنگ نفوذ کرده و سنگ را از بین ببرد. این از بین رفتن و خرابی همان رنگ گرفتن و لک شدن سنگ می باشد. سنگی اگر جذب مایعات داشته باشد و لک شود تمیز کردن آن نیز بسیار سخت است.

 

– قابلیت شست و شو
بر اثر رفتن و آمد زیاد و کثیف بودن لاستیک های ماشین مخصوصا در فصل های بارانی زمستان و پاییز، نیاز به شست و شوی این قسمت از ساختمان زیاد است. سنگ مورد استفاده در این قسمت باید قابلیت شست و شو را داشته باشد و جذب آب کمی داشته باشد.

 

– لغزنده نبودن برای ماشین و انسان
سنگ مورد استفاده نباید لیز باشد. بعضی از سنگ ها با اینکه سابیده و سطحی براق دارن باز هم مانند سرامیک و کاشی سُر نیستند. همین امر یک نکته مثبت است که باید به آن توجه داشته باشید. اگر کف پارکینگ شما شیب دار باشد این نکته بسیار مهم می شود چون باید سنگ طوری باشد که ماشین و انسان لیز نخورده و باعث اتفاق های بد نشود.

 

مناسب ترین سنگ کف برای پارکنیگ

– داشتن طول عمر مناسب
طول عمر یک متریال آن هم کف پارکینگ بسیار مهم است. برای همین شما باید از سنگی استفاده کنید که با تمام اتفاق هایی که در بالا ذکر شد عمر خوبی داشته باشد. هزینه سنگ و اجرا و…در این زمان بسیار گزاف می باشد و اگر سنگ مورد استفاده اشتباه انتخاب شود این هزینه دوباره به ساختمان تحمیل می شود. این به غیر از مسدود شدن رفت و آمد ساکنین و دردسرهای بنایی و تعمیرات است.

 

– مقاومت در برابر شرایط جوی در صورت رو باز بودن پارکینگ
معمولا 90% پارکینگ های ساختمان بسته هستند ولی اگر قسمتی یا تمام پارکینگ شما دارای سقف نیست بهتر است از سنگ های استفاده کنید که در مقابل آفتاب های گرم تابستان و یخبندان های زمستان بتواند دوام بیاورد.

 

بهترین سنگ ها برای کف پارکنیگ کدام هستند؟

 

پاسخ دادن به این سوال بستگی به شرایط ساختمان شما دارد. شرایطی مثل میزان رفت و آمد ساکنین، عمومی یا خصوصی بودن ساختمان، تجاری یا مسکونی و بودن، وزن ماشین ها و وسایل ترددکننده و مسقف بودن یا نبودن پارکینگ که شما با پاسخ دادن به این سوالات می توانید سنگ مورد نظر و مناسب خود را انتخاب کنید.
ولی در کل بهترین انتخاب ها برای کف پارکینگ سنگ های گرانیت گل پنبه ای مثل گرانیت نطنز و نهبندان هستند. این سنگ های مقاومت خوبی در برابر ضربه و فشار دارند و به هیچ عنوان کثیف نمی شوند و از طرفی قیمت مناسبی نیز دارند. ابعاد مختلف و ضخامت های کم تا زیاد آن در کارخانه ها فرآوری می شود و دست شما در انتخاب باز است.
بعد از آن یکی از انتخاب های خوب سنگ های کریستال و لایبید هستند. این سنگ های نیز رنگ خوبی دارند و کثیفی در آن زیاد معلوم نیست. قیمت مناسب و ابعاد متنوعی دارند و فرآوری آن در کارخانه های مختلفی انجام می شود که همین امر باعث رقابتی شدن و قیمت مناسب این سنگ می شود.

 

بهترین سنگ کف برای پارکنیگ ساختمان

 

نتیجه گیری

دیگر موارد مهم در انتخاب سنگ کف پارکینگ که در بالا به آن اشاره نشد بودجه و متراژ شما است. امروزه قیمت ها و تنوع سنگ بسیار بالا رفته و این بودجه شماست که آخرین تکه پازل برای تصمیم گیری است. با خواندن مطالب بالا و کنار هم قرار دادن سوالات و پاسخ هایی که داده اید می توانید تصمیم بگیرید و یک انتخاب مناسب و درست انجام دهید. ما در ایران سنگ هستیم تا شما را برای خریدی مطمئن و درست راهنمایی کنیم. کارشناسان ما در ایران سنگ تمامی سنگ ها را به خوبی می شناسند و با پاسخ دهی شما به سوالات آن ها و توضیح شرح حال ساختمان می توانند بهترین انتخاب ها را برای شما لیست کرده و به شما ارائه دهند.

مهمترین عاملی که باید در انتخاب سنگ کف برای پارکینگ در نظر گرفت چیست؟

دوام سنگ یکی از مهم ترین فاکتور های برای انتخاب می باشد. بعد از آن مواردی مثل زیبایی، بودجه و سایز در اولیت هستند.

چگونه می توانم تعیین کنم که کدام سنگ کف برای پارکینگ من مناسب تر است؟

توصیه می شود برای انتخابی مطمئن با متخصصانی که در ساخت پارکینگ یا کف سازی تخصص دارند و یا تولید کننده سنگ مثل ایران سنگ مشورت کنید. آنها می توانند نیازهای خاص پارکینگ شما را با در نظر گرفتن عواملی مانند حجم ترافیک، شرایط آب و هوایی و ترجیحات زیبایی شناسی ارزیابی کنند و در مورد مناسب ترین گزینه سنگ کف مشاوره تخصصی ارائه دهند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − 7 =