راهنمای خرید

انتخاب سنگ مناسب برای لبه های استخر

انتخاب سنگ مناسب برای لبه های استخر

انتخاب سنگ مناسب برای لبه های استخر

 

انتخاب و خرید سنگ برای لبه استخر همیشه یک تصمیم سخت برای مشتریان ما در ایران سنگ است، که می تواند به طور قابل توجهی بر زیبایی ساختمان، ایمنی آن و دوام سنگ در استخر شما تأثیر بگذارد. انتخاب یک سنگ خوب و مناسب مستلزم بررسی دقیق عوامل مختلف است. در این وبلاگ، عوامل کلیدی را که باید در هنگام انتخاب سنگ های لبه استخر در نظر داشته باشید را بررسی خواهیم کرد و در آخر یک نتیجه گیری کلی از گزینه های سنگ برتر موجود در بازار را به شما معرفی می کنیم با ایران در ادامه این مطلب همراه باشید.

عوامل مهم که باید در انتخاب سنگ های لبه استخر در نظر گرفت را در زیر برای شما لیست وار بررسی کرده ایم. این لیست عبارت است از:

 

1- زیبایی و همخوانی با محیط

سنگ لبه استخر نقش مهمی در زیبایی استخر شما دارد. از آنجا که امروزه در ساختمان ها اسخر بیشتر جنبه زیبایی دارد زیبایی آن بسیار مهم است. هنگام انتخاب سنگ، طرح و سبک کلی فضای بیرونی خود را در نظر بگیرید و قبل از هر اقدامی و یا انتخابی به سوالات زیر پاسخ دهید:
• آیا به دنبال ظاهری مدرن و به روز هستید یا فضای سنتی و ویلایی (روستایی) را ترجیح می دهید؟ (این یک سوال بسیار مهم است)
• محیط و نمای ساختمان خود را چگونه طراحی و یا اجرا کرده اید؟
این ها سوالات بسیار مهمی هستند که شما را برای انتخاب سنگ برای لب استخر کمک می کند. ما در ایران سنگ انواع سنگ‌ را با رنگ‌ها، بافت‌ها و پرداخت‌های متفاوتی را فرآوری می کنیم و به شما این امکان را می دهیم تا به عنوان مجری یا طراح دست بازی را برای انتخاب داشته باشید. نسبت به محیط خود و طراحی که صورت گرفته شما میتوانید در تنوعی بالا سنگ، را در ایران سنگ انتخاب کنید.

 

استخر سنگ مناسب برای لبه های استخر

 

2- دوام سنگ و طول عمر آن

سنگ های لبه استخر همیشه در معرض رطوبت، نور مستقیم خورشید و مواد شیمیایی که برای شست و شو و محافظت از آب در استخر استفاده می شود قرار دارد. برای همین باید بادوام بوده و توانایی تحمل چنین شرایطی را داشته باشند. در این بین انتخاب جنس سنگ کمی محدود می شود که بتواند این شرایط را به خوبی تحمل کند و سنگ هایی مانند سنگ های گرانیت، سنگ های چینی و بازالت به دلیل استحکام بالا و مقاومت در برابر سایش، انتخاب های خوب و درستی هستند. و یا سنگ در برابر سرما بسیار مقاوم هستند و نسبتاً جذب آب کمی دارند.

 

3- مقاومت در برابر لغزش و ایمنی

در لبه ی استخر، ایمنی از اهمیت بالایی برخوردار است. سنگی که انتخاب می‌کنید باید مقاومت لغزشی مناسبی داشته باشد تا از حوادث و صدمات، بویژه زمانی که خیس است، جلوگیری کند. برای همین موضوع سنگ های را باید انتخاب کنید که سطح اصطکاک خوبی را داشته باشند مثل سنگ های تیشه ای به طور مثال سنگ های کریستال تیشه ای و یا سنگ هایی انتخاب کنید که ساب خیلی براقی نداشته باشند و لیز نباشند مثل سنگ های گرانیت، در ادامه مثال های بیشتر را معرفی خواهیم کرد.

 

4- زیبایی ماندگار

سنگ لب استخر همیشه مستعد کثیف شدن می باشد برخی از سنگ ها برای محافظت در برابر جذب آب و لکه گیری نیاز به نگهداری زیادی دارند، اما برخی دیگر از سنگ به طور طبیعی در برابر این مسائل مقاوم هستند. این موارد در صفحه هر محصول توضیح داده شده است و می توانید با پشتیبانی نیز صحبت کنید و استعلام این مورد را مستقیم از پشتیبانی ایران سنگ بگیرید.

 

انتخاب سنگ مناسب برای لبه استخر

 

گزینه هایی که برای سنگ لبه استخر وجود دارد چیست؟

در اینجا جنس سنگ ها و نام آن را همراه با توضیحاتی در مرود ویژگی ها و معایب آن خدمت شما عرض می کنیم.

– سنگ تراورتن

سنگ تراورتن یکی از سنگ های موجود برای لب استخر می باشد، این سنگ به خاطر زیبایی و وجود رنگ های متنوع در آن گزینه بسیار جذاب و پرطرفداری می باشد. سنگ تراورتن به دلیل وجود تخلخل و سوراخ در پشت آن به خوبی به سیمان و استخر می چسبد و بر اثر بارندگی و وجود آب و یخزدگی جدا نمی شود. وجود همین تخلخل و سوراخ های آن مقاومت سنگ را در برابر ضربه و فشار کم میکند و این نکته بسیار مهمی است. اگر از لبه های استخر استفاده هایی مثل گذاشتن گل و یا بستن داربست و سقف میکنید اصلا سنگ تراورتن پیشنهاد نمی شود.

• نکته مهم: اگر از سنگ تراورتن برای لب استخر میخواهید استفاده می کنید حتما از ضخامت های 3 و 4 سانتی استفاده کنید تا سنگ جون دار تری داشته باشید.

نکات مثبت:

  • وجود رنگ های متنوع
  • چسبندگی خوب به ملات
  • مقاوم در شرایط جوی مختلف
  • مقاوم در برابر نور خورشید

نکات منفی:

مقاومت کم در برابر ضربه و فشار
تولید کم ضخامت بالا در سنگ های تراورتن

 

انتخاب سنگ مناسب برای لبه های استخر

– سنگ مرمریت

سنگ مرمریت یکی دیگر از گزینه های موجود در بازار ایران می باشد. این سنگ نیز برای لبه ها استخر استفاده می شود ولی دارای ویژگی ها و معایب زیادی است. سنگ های مرمریت از لحاظ مقاومت و استحکام تفاوت زیادی با هم دارند. بعضی از مرمریت ها دارای رگه های زیادی هستند و درصد آهک در آن زیاد است و جذب آب بسیار بالایی دارد. همین امر در انتخاب سنگ مرمریت برای لب استخر باید شناخت خوبی بر سنگ ها داشته باشید. تنوع رنگ و طرح در این نوع سنگ ها بالاست و سلیقه های زیادی را می توان پوشش دهد.

 

نکات مثبت:

قیمت مناسب
تنوع رنگی و نقشی بالا
تولید انبوه در ابعاد مختلف

 

نکات منفی:

در بعضی از جنس ها وجود رگه و شکستگی
جذب آب بالا
بعضی از مرمریت ها در مقابل آفتاب اصلا مقاوم نیستند همینطور در مقابل سرما و یخزدگی

 

انتخاب سنگ مناسب برای لبه استخر

 

– سنگ چینی

سنگ چینی یکی از بهترین سنگ ها برای لب استخر می باشد. این نوع سنگ ها هم مقاومت خوبی دارند هم در مقابل رطوبت بسیار مقاوم هستند. تنوع در سنگ های چینی مثل تراورتن ها و مرمریت ها زیاد نیست ولی تنوع خوبی دارند از این بابت نگرانی وجود ندارد. رنگ های سفید و آبی و ترکیبی از این دو رنگ بیشتر نوع سنگ های چینی موجود در ایران می باشند. یکی از بهترین گزینه ها برای استخر های عمومی می باشد. سطح این نوع سنگ لیز نمی شود و سنگ های تیشه ای آن نیز در کارخانه موجود می باشد.

 

نکات مثبت:

مقاومت بالا در برابر ضربه و فشار
رطوبت هیچ اثری روی آن ندارند
مقاومت خوب در برابر سایش
وجود تنوع ابعادی بالا

 

نکات منفی:

قیمت نسبتاً بالا
تنوع رنگی محدود

 

– سنگ گرانیت

سنگ گرانیت محکم ترین سنگ های موجود در ایران و جهان می باشد که در ساختمان سازی مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع سنگ در مقابل هر نوع ضربه و فشار به شدت مقاوم است و هیچ گونه اتفاقی برای آن در لب های استخر نمی افتد. این نوع سنگ خیلی رنگ های متنوعی ندارند ولی در ابعاد مختلف و در ضخامت های بالا به صورت انبوه تولید می شود.

نکات مثبت:

مقاومت بالا در برابر ضربه و فشار
تولید انبوه آن در ابعاد مختلف
قیمت مناسب نسبت به سنگ های چینی

 

نکات منفی:

گرم شدن زیاد آن در روزهای تابستانی
تنوع رنگی کم
در بعضی از معادن ضعیف مثل مروارید مشهد زنگ زدگی بوجود می آید.

 

سنگ مناسب برای لبه استخر

 

نکات مهمی که در نصب سنگ استخر باید رعایت کنید

 

به خاطر جود رطوبت و آب در لبه های استخر باید به چند نکته مهم در اجرای سنگ توجه ویژه ای داشته باشید که در ادامه به آن می پردازیم.

1. بند کشی
بندی کشی یکی از مهم ترین نکات در استفاده از سنگ ها در لب استخر می باشد. بهتر است بند های 1 تا نیم سانتیمتری بکشید تا سنگ بر اثر سرد و گرم شدن و انقباض و انبساط فشار به هم نیاورده و نشکسته یا از جای خود بلند نشوند.

2. اسکوپ
سنگ های لب استخر هر جنسی که میخواهند باشند از تراورتن تا گرانیت ها حتما از اسکوپ برای نصب آن استفاده کنید. اسکوپ سنگ را به خوبی در سیمان و جای خود نگه داشته و سنگ لق نمی شود.

3. شیب بندی مناسب
حتما شیب لب استخر سنگ ها را طوری اجرا کنید که اب روی سنگ نماند. وجود آب در روی سنگ باعث لک شدن و در فصل سرما باعث یخزدگی می شود. برای بالا بردن طول عمر بهتر است شیب سنگ یا به بیرون یا به طرف استخر باشد.

 

نتیجه گیری

انتخاب مناسب ترین سنگ برای لبه استخر تصمیمی است که باید با در نظر گرفتن دقیق عوامل مختلفی مانند زیبایی، دوام، مقاومت در برابر لغزش و الزامات نگهداری اتخاذ شود. سنگ های طبیعی مانند تراورتن، مرمریت، گرانیت و سنگ چینی زیبایی بی انتها و دوام عالی را ارائه می دهند.
برای انتخاب یک سنگ خوب موارد زیر را مد نظر داشته باشید:

 

– آب و هوا و شرایط آب و هوایی
– بودجه

و در آخر می توانید از یک مشاور حرفه ای که سنگ را به خوبی میشناسد استفاده کنید. ما در ایران سنگ آماده ایم تا شما را در هر لحظه برای انتخاب و خرید راهنمایی کنید. با ما تماس بگیرید و شرایط خود را بفرمایید تا ما بهترین سنگ ها و مناسب ترین گزینه برای شما را معرفی کنیم.

چه مدت می توانم انتظار داشته باشم که سنگ های لبه استخر دوام بیاورند؟

عمر سنگ های لب استخر به انتخاب شما بستگی دارد و اگر انتخاب درست و به جایی باشد سنگ شما مادام روی استخر سالم و خوب می ماند.

چگونه می توانم از مقاومت در برابر لغزش سنگ های لبه استخر اطمینان حاصل کنم؟

سنگ هایی که سطح آن تیشه ای شده یا بوش همر شده باشد از لغزش مطمئن و ایمن هستند. دیگر سنگ ها که سطح براق دارند این مورد در آن کمی متفاوت و خطر ناک است.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + دو =