راهنمای خرید

بهترین سنگ کف برای پذیرایی چیست؟

بهترین سنگ کف برای پذیرایی چیست؟

می دانیم که متریال های گوناگونی را می توانیم در کف سالن و پذیرایی منزل خود به کار گیریم. مواردی همچون سنگ طبیعی، سرامیک، پارکت و لمینت و … از معروف ترین و مهم ترین آن ها به شمار می آیند. حال نکته اینجاست که بهترین و مقاوم ترین متریال ممکن همواره سنگ طبیعی بوده است و بنابراین همیشه بهترین پیشنهاد مشاوران حقیقی به شما عزیزان اجرای سنگ در کف ساختمان خواهد بود. اما نکته ای که اهمیت بسیار زیادی دارد این است که اگر سنگ بد یا سنگ اشتباه را برای اجرا در کف انتخاب کنیم دقیقا نتجیه برعکس داده و این صحبت ها تماما بیهوده خواهند شد. بنابراین ما بهترین متریال برای کف پذیرایی را سنگ طبیعی می دانیم و در بین انبوه معادن و جنس های سنگ تصمیم داریم مزایا و معایب هر یک را مورد بررسی قرار داده تا اگر بنا بر انتخاب و خرید سنگ شد، بهترین ها را انتخاب نماییم. در این وبلاگ از سایت مرجع ایران سنگ انواع سنگ های کف پذیرایی را بر اساس جنس بررسی کرده و تصمیم داریم تا اولویت پیشنهاد را بر همین اساس ترتیب معرفی قرار دهیم. بدین ترتیب به طور کلی بهترین سنگ کف مرمر، چینی، گرانیت و مرمریت ها خواهند بود که هر یک را بر اساس پارامتر هایی که در دل خود دارند معرفی و تحلیل خواهیم کرد.

 

بهترین سنگ کف فرش برای پذیرایی

 

سنگ مرمر برای کف پذیرایی

بدون شک بهترین، ماندگار ترین، جذاب ترین و گران ترین سنگ طبیعی، سنگ مرمر خواهد بود. ما همیشه اجرای سنگ مرمر را در امکان عمومی لاکچری و امامزاده ها و امکان تاریخی کشور به چشم دیده ایم. خود این امر موجب می شود که پی ببریم سنگ مرمر ماندگاری و مقاومت بسیار بالایی داشته و با وجود گذر زمان بسیار و تردد های انچام شده روی سنگ، هنوز ظاهر اولیه زیبا و کیفیت آن حفظ شده است. پس بنابراین بهترین سنگ برای کف پذیرایی سنگ مرمر بوده و در رنگ بندی های سفید، سبز و زرد می توانیم آن را انتخاب نماییم. نکته ای که در این جا حائز اهمیت می شود قیمت بالای سنگ مرمر است؛ در واقع قیمت بسیار بالای این سنگ موجب می شود که در کمتر خانه ای اجرای آن را شاهد باشیم مگر اینکه آن خانه از لحاظ قیمت گذاری بسیار ارزشمند تلقی شود. در گذشته از سنگ مرمر بیشتر استفاده شده است و به مرور زمان به دلیل افزایش قیمتی که داشته به مرور استفاده از آن کم رنگ تر شده است. از طرفی سنگ مرمر را سنگ سالم و قابل درمان نیز معرفی می کنند و همین عوامل موجب می شود که به عنوان بهترین و لاکچری ترین سنگ کف منزل معرفی شود.

 

سنگ چینی برای کف پذیرایی

سنگ چینی یا همان اصطلاح علمی تر سنگ کریستال پس از مرمر، بهترین و ماندگار ترین سنگ برای کف فرش به شمار می رود. سنگ چینی می تواند به لحاظ ظاهری و دوام فوق العاده بالایی که دارد به عنوان یکی از منطقی ترین و بهترین سنگ ها برای کف پذیرایی معرفی شود. در کشورمان معادن سنگ چینی متفاوتی داریم؛ معدن ازنا، الیگودرز، کشکک، نیریز، کریستال لایبید و قروه از معروف ترین آن ها به شمار می آیند. برای کف پذیرایی سگ صیقلی بهترین گزینه است، چرا که امکان لیز خوردن در پذیرایی وجود نداشته و شست و شوی آنچنانی هم انجام نخواهد گرفت. بنابراین فرآوری صیقلی و سنگ سابیده در دنیای کریستال ها می تواند بهترین تلقی شود. از دیگر ویژگی های مثبت این جنس سنگ می توان به تراکم بسیار بالای آن اشاره داشت؛ از همین رو مقاومت فشاری و سایشی بالایی داشته و همین موضوع دلیل بر عمر بالا و ماندگاری طولانی مدت آن می باشد.
اگر به ورودی پاساژها و امکان تاریخی نگاه کنیم می توانیم اجرای سنگ چینی در بدنه و کف را به صورت عینی و آشکار ببینیم. حال اگر سنگ چینی را با سنگ مرمریت ترکیبی کار کرده باشند، به طور واضح خواهیم دید که سنگ مرمریت به مرور زمان از بین رفته است اما سنگ چینی دقیقا همان ظاهر اولیه و کیفیت خود را همچنان دارد. همین موضوع موجب می شود که پس از سنگ مرمر که قیمت بسیار بالایی دارد و کمتر کسی می تواند از عهده خرید آن برآید، به سراغ معرفی سنگ چینی برویم. قیمت سنگ چینی نسبت به سنگ مرمر بسیار پایین تر است اما از نظر مقاومت و ماندگاری در کف پذیرایی دست کمی از مرمر نخواهد داشت.

 

سنگ گرانیت برای کف پذیرایی

سنگ گرانیت که به محکم ترین سنگ طبیعی و ساختمانی شهرت دارد بدون شک می تواند مقاوم ترین سنگ برای کف فرش معرفی شود. اما از آن جایی که ظاهر چندان دل نواز و جذابی ندارد کمتر سلیقه ای می تواند با اجرای این سنگ در کف پذیرایی کنار بیاید. ما اجرای سنگ گرانیت را بیشتر در مکان های پرتردد از جمله ایستگاه های مترو می بینیم و همین امر موجب می شود که سنگ گرانیت کاربری خصوصی در منزل نداشته باشد. به بیان ساده تر اگر با رنگ و ظاهر نه چندان دلچسب گرانیت کنار بیایید، به طور قطعی بهترین و ماندگار ترین سنگ برای کف محسوب می شود. البته برخی از معادن سنگ گرانیت کشور مانند گرانیت های مشکی نطنز و تویسرکان و همچنین گرانیت های سبز می توانند ظاهر نسبتا جذابی داشته باشند و نسبت به گرانیت های سفید بیشتر در منزل ها به اجرا درآیند. پس در جواب سوال چه سنگی را برای کف پذیرایی انتخاب کنیم باید گرانیت را در رتبه سوم پس از مرمر و چینی معرفی کنیم.

 

بهترین سنگ کف برای پذیرایی

 

سنگ مرمریت برای کف پذیرایی

اگر نتوانیم از پس هزینه های سنگ های مرمر و چینی برآییم یا رنگی که برای سنگ کف در نظر داریم را در آن دو جنس سنگ پیدا نکنیم، بالاجبار باید به سراغ سنگ های مرمریت برویم. درست است که مرمریت ها سنگ های خوبی برای کف به شمار می آیند اما هنگامی که قیاس بین مرمریت و مرمر و مرمریت و چینی می شود بدون شک آن دو سنگ ارجحیت خواهد داشت. حال اگر تصمیم بر اجرای سنگ مرمریت در کف پذیرایی داریم باید در قدم اول رنگ مد نظر را مشخص کنیم. مرمریت ها در سه رنگ اصلی سفید، کرم و مشکی وجود دارند که هر یک معادن و دنیای متفاوت با دیگری را در دل خود جای داده است. بنابراین پیشنهاد نویسنده این وبلاگ ایران سنگ برای انتخاب سنگ کف پذیرایی در رتبه سوم می تواند گرانیت و مرمریت تلقی شود.
از جمله بهترین مرمریت های سفید می توانیم به سنگ جوشقان و هرسین اشاره کنیم. سنگ هایی همچون صلصالی، دهبید، پرطاووسی و آباده نیز در دسته بندی سنگ های خوب کرم رنگ هستند و اگر به دنبال اجرای سنگ مشکی هستید می توانید از بین لاشتر و مشکی نجف آباد، یکی را انتخاب کنید. نکته ای که قابل عرض است این بوده که تا حد امکان از سنگ چینی در کف استفاده شود اما اگر به هر دلیلی نسبت به انتخاب سنگ مرمریت قدم برمیداریدف پیشنهاد می کنیم معدن معتبر و درجه خوب سنگ را انتخاب نمایید.

 

بهترین سنگ کف فرش برای پذیرایی چیست

 

جمع بندی

 

چه سنگی برای کف پذیرایی مناسب است؟

اولین و بهترین سنگ مرمر است؛ قیمت بسیار بالایی داشته و کمتر کسی می تواند در منزل خود این سنگ شگفت انگیز را کار کند. بنابراین به سراغ پیشنهاد دوم می رویم. سنگ های چینی ازنا،الیگودرز و کشکک می توانند بهترین گزینه های انتخابی به شمار آیند. زمینه سفید، تراکم بسیار بالا و ماندگاری این سنگ ها موجب می شود تا بدون شک در تمامی پذیرایی ها بتوانیم از آن ها بهره مند شویم. کریستال لایبید نیز تناژ رنگی طوسی داشته و اگر از نظر سلیقه مورد تایید قرار گیرد از لحاظ جنس و کیفیت خارق العاده است. پیشنهاد سوم نیز مشترک بین مرمریت و گرانیت می باشد. گرانیت مشکی و مرمریت های سفید، کرم و مشکی نیز می توانند سنگ های خوبی برای کف پذیرایی به شمار آیند.

بهترین سنگ کف برای پذیرایی چیست؟

انتخاب سنگ برای پذیرایی ساختمان به سلیقه و بودجه شما بستگی دارد ولی بهترین سنگ هیا کف برای پذیرایی به شرح زیر است:
- سنگ هرسین
سنگ دهبید
- سنگ مرمر ارومیه
- سنگ جوشقان
- سنگ چینی ازنا و الیگودرز

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + شش =