اطلاعات تخصصی

بهترین سنگ گرانیت ایران چیست؟

بهترین سنگ گرانیت ایران چیست؟

بهترین سنگ گرانیت ایران چیست؟

 

ما سنگ گرانیت را مقاوم ترین و محکم ترین سنگ ساختمانی طبیعی می دانیم. سنگ گرانیت در واقع همان سنگ های آذرین درونی هستند که مدت زمان بسیاری تحت فشار و دمای بالایی بوده اند و اکنون با نام گرانیت شناخته می شوند. در کشور ایران معادن سنگ گرانیت متعددی وجود دارد که در این وبلاگ تصمیم داریم مهم ترین و بهترین آن ها را معرفی کنیم. طبقه بندی ما بر اساس رنگ سنگ مشخص خواهد شد. گرانیت سفید، مشکی، قرمز و سبز مهم ترین و اصلی ترین سنگ های ایران به شمار می آیند. در ادامه متن به بررسی معادن معروف هر یک از آن ها خواهیم پرداخت.

 

گرانیت مشکی

معدن گرانیت تویسرکان و نطنز از بهترین گرانیت های مشکی رنگ ایران به شمار می آیند. تویسرکان مشکی ترین و مقاوم ترین سنگ گرانیت مشکی به حساب می آید که در انواع فرآوری ها مورد استفاده قرار میگیرد. پس از آن سنگ مشکی گرانیت نطنز رتبه دوم را داشته و یکی از مشکی ترین گرانیت ها نامیده می شود. از نظر قیمتی گرانیت نطنز نسبت به تویسرکان ارزان تر بوده اما جنس و کیفیت تویسرکان نسبت به نطنز بهتر است. در مجموع اگر برای ساختمان سازی نیاز به سنگ گرانیت مشکی رنگ داشته باشید این دو معدن بهترین گزینه های انتخابی ایران سنگ خواهند بود.
بنابراین ترتیب بهترین گرانیت مشکی به این صورت است:
– گرانیت مشکی تویسرکان
– گرانیت مشکی نطنز

 

بهترین گرانیت ایران چیست

 

گرانیت سفید

گرانیت سفید بیشترین تنوع معدن را در بین دیگر رنگ ها دارد. نمی توان به صورت کلی و دقیق اولویت معادن را نام برد چرا که هر معدن سنگ سینه کار های استخراجی متفاوتی در خود دارد؛ اما اگر بخواهیم از نظر جنس و کیفیت و ماندگاری آن ها را به ترتیب نام ببریم و صورت کلی به آن بدهیم باید بنویسیم که گرانیت زاهدان، نهبندان، نطنز، خرمدره و تکاب از مهم ترین و معروف ترین گرانیت های سفید ایران به شمار می آیند. از نظر زیبایی گرانیت مروارید مشهد منظم ترین گل ها را در گل پنبه ای ها دارد، همچنین ارزان ترین گرانیت ایران به شمار می رود اما از آن جایی که درصد آهن در گرانیت مشهد زیاد است دوام و ماندگاری بالایی ندارد. از طرفی گرانیت هایی مانند زاهدان و نهبندان را می توانیم به عنوان بهترین گرانیت های شناخته شده و مطمئن ترین ها بدانیم. این دو معدن سنگ می توانند تمامی فرآوری های ممکن روی گرانیت را ارائه دهند و کاربری سنگ آن ها نیز محدود نخواهد بود. پس از آن می توانیم گرانیت های معادن خرمدره و نطنز را نام ببریم که از نظر جنس و کیفیت و قیمت تقریبا با یکدیگر برابر هستند.
گرانیت گل پنبه ای یا همان گرانیت های سفید رنگ که در دل خود خال های مشکی رنگ دارند متنوع ترین سنگ گرانیت ایران محسوب می شوند که دارای معادن زیادی هستند اما مهم ترین آن ها تقریبا در این متن نام برده شد. از دیگر معادن معروف گرانیت سفید در ایران می توانیم به گرانیت همدان، گرانیت شقایق، گرانیت بروجرد و … نیز اشاره داشت.

بنابراین ترتیب بهترین گرانیت سفید به این صورت است:

– گرانیت زاهدان
گرانیت نهبندان (گرانیت سفید آستان)
– گرانیت خرمدره
گرانیت نطنز
– گرانیت همدان
– گرانیت تکاب
– گرانیت بروجرد
– گرانیت شقایق
– گرانیت مروارید مشهد و…

 

بهترین سنگ گرانیت

 

گرانیت سبز

شاید در کشور چندین معدن جرئی گرانیت سبز داشته باشیم اما معروف ترین و مهم ترین آن ها معدن گرانیت سبز پیراشنهر خواهد بود. گرانیت پیرانشهر یکی از زیباترین و بهترین گرانیت های سبز به شمار می رود که می توانیم در انواع فرآوری های صیقلی، چرمی، اسکراچ و… آن را در بازار کشور شاهد باشیم. تولید و تقاضای این مدل گرانیت بسیار کم بوده و بنابراین کمتر نام آن را خواهیم شنید. در مبحث ساختمان سازی نیز به ندرت از گرانیت سبز استفاده می شود اما زمانی که به کار های اجرا شده این مدل سنگ نگاه می کنیم، سنگی خارق العاده زیبا و جذابی را شاهد خواهیم بود.

 

گرانیت قرمز

معدن گرانیت قرمز یزد مهم ترین و معروف ترین گرانیت ایران به شمار می رود. سینه کار های استخراجی متفاوت آن دلیل بر تنوع زمینه رنگی آن هستند اما در حالت کلی سنگ گرانیت قرمز یزد را یکی از بهترین و محکم ترین گرانیت های کشور به شمار می آوریم. گرانیت قرمز گوجه ای یا گرانیت قرمز سماقی از انواع سنگ های استخراجی این معدن هستند که می توانیم نمونه های کار شده آن را در برخی هتل ها و امکان خاص تفریحی ببینیم. برای معرفی برخی دیگر از معادن سنگ گرانیت قرمز می توانیم به گرانیت قرمز اردستان، نائین، نهبندان و چینی اشاره کنیم. اما گرانیت قرمز شجره یزد بهترین و قرمز ترین آن ها به حساب می آید.

از نظر قیمتی هر سنگ گرانیت نسبت به معدن و رنگی که دارد دارای قیمت متفاوتی است. در بین گرانیت های مشکی، سبز و قرمز می توانیم محدودیت معادن را شاهد باشیم و بنابراین تفاوت قیمت ها یا بسیار ناچیز هستند یا بسیار فاحش؛ بنابراین بیشتر صحبت قیمت گرانیت برای معادن سنگ سفید آن خواهد بود. گرانیت زاهدان و نهبندان در بین معادن سفید می توانند به عنوان گران ترین و بهترین آن ها نامیده شوند. پس از آن می توانیم حدود قیمت نطنز، تکاب، همدان و خرمدره را در یک راستا و یک محدوده در نظر بگیریم. بنابراین مهم ترین عامل تفاوت قیمت در این معادن گرانیت می تواند کیفیت برش و فرآوری سنگ و همچنین ضخامت برش سنگ تلقی شود. ما در ایران سنگ در تلاشیم تا تمامی سنگ های گرانیت کشور را به شما عزیزان معرفی کنیم تا بتوانیم در کنار شما بهترین و ماندگار ترین انتخاب را داشته باشیم. می دانیم که گرانیت های سفید ظاهر چندان جذاب و خانگی ندارند اما ازطرفی عمر و ماندگاری بالای آن ها می تواند نگته مثبت و نقطه جذاب آن ها به شمار آید. همچنین اگر برای نمای ساختمان خود به دنبال سنگ گرانیت هستید، گرانیت های مشکی و سبز می تواند خاص ترین انتخاب شما به حساب آیند. گرانیت های مشکی معمولا در فرآوری صیقلی و فلیم و گرانیت های سبز معمولا در فرآوری صیقلی، چرمی و شیاری در بازار دیده می شوند.

بهترین سنگ گرانیت ایران چیست؟

بهترین سنگ گرانیت در ایران را میتوان سنگ زاهدان نهبندان و قرمز یزد را نام برد و پر مصرف ترین سنگ سنگ گرانیت نطنز می باشد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − 10 =