راهنمای خرید

ترکیب سنگ کف با دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی و ترکیب آن با سنگ کف

 

می دانیم که ترکیب رنگ سنگ کف با انواع دکوراسیون می تواند در کل فضای حاکم تاثیر بسزایی داشته باشد. در ایران سنگ انواع متنوعی از سنگ های کف معرفی شده است که هر یک دارای جنس، کیفیت، رنگ و مشخصات ظاهری مخصوص به خود هستند و هر کدام بسته به نوع کاربری و شرایط می توانند بهترین انتخاب تلقی شوند. نکته مهم و قابل بیان این است که بهترین سنگ برای کف فرش منازل می تواند در ابتدا سنگ مرمر، سنگ چینی و کریستال و پس از آن مرمریت باشد. در این وبلاگ تصمیم داریم که هر یک از سنگ های معرفی شده را برای انواع دکوراسیون ها مناسب تلقی کنیم.

 

سنگ مرمر کف برای چه دکوراسیونی مناسب است؟

از آن جایی که سنگ مرمر را به عنوان زیباترین، گران ترین و لاکچری ترین سنگ ساختمانی معرفی میکنیم، می توان اینگونه گفت که ترکیب این جنس سنگ با تمامی دکوراسیون ها شاهکاری را خلق می سازد. سنگ مرمر به دلیل شفافیت و جنس محکمی که دارد قادر است در انواع کف فرش های داخلی خود نمایی کند و ماندگاری بالایی از خود نشان دهد. از آن جایی که قیمت سنگ مرمر نسبت به دیگر سنگ ها بسیار بالا تر است بنابراین اجرای آن را به ندرت شاهد هستیم. به همین دلیل است که می توانیم آن را برای هر مدل دکوراسیون مناسب بدانیم. در دکوراسیون داخلی کلاسیک، مدرن، سنتی و … همگی می توانیم سنگ مرمر را به زیباترین شکل ممکن داشته باشیم. لازم به ذکر است که بیشترین اجرای مرمر برای کف به صورت اسلب و سپس ابعاد 60*60 و در نهایت 40*40 خواهد بود.

 

ترکیب سنگ کف در دکوراسیون داخلی

 

سنگ چینی کف برای چه دکوراسیونی مناسب است؟

اگر تصمیم بر اجرای سنگ کف سفید دارید، انتخاب سنگ چینی بهترین گزینه است. این سنگ می تواند با انواع دکوراسیون چوبی، تیره و رنگی فوق العاده شمرده شود. سنگ چینی الیگودرز می تواند یکی از بهترین انتخاب ها معرفی شود. این سنگ با زمینه سفید و خطوط طوسی و خاکستری که دارد می تواند یکی از جذاب ترین سنگ ها معرفی گردد. حال اگر دکوراسیون داخلی منزل به رنگ مشکی، خاکستری، قهوه ای و رنگیست می توانیم از این سنگ بهترین استفاده را داشته باشیم. به عقیده نویسنده این وبلاگ اگر دکوراسیون داخلی منزل سفید است بهتر است از سنگ سفید برای کف استفاده نکنیم؛ چرا که رنگ ها بسیار روشن و یکنواخت خواهند بود و در نهایت خسته کننده می شوند. سنگ چینی یا سنگ کریستال در ابعاد اسلب بهترین سنگ ها برای کف محسوب می شوند. سپس ابعاد 60*60، 50*50 و 40*40 را می توانیم بهترین گزینه های انتخابی برای اجرا در نظر بگیریم.

 

سنگ مرمریت کف برای چه دکوراسیونی مناسب است؟

پیشنهاد ما استفاده از مرمریت های روشن است. چرا که مرمریت مشکی گرد و غبار را نشان می دهد و در نظافت و شست و شو اذیت کننده می شود. اما اگر بخواهیم از دید دکوراتیو به این موضوع نگاه کنیم می توان اینگونه گفت که برای دکوراسیون های تیره بهترین رنگ مرمریت روشن است و برای دکوراسیون روشن بهترین رنگ مرمریت تیره تلقی می شود. سنگ های مرمریت کرم و روشن می توانند در انواع ابعاد اسلب، 80*80، 60*60 و 40*40 برای کف منازل استفاده شوند. همچنین مرمریت های مشکی نیز همین ترتیب را خواهند داشت. نکته مهم این است که ایران سنگ پیشنهاد می کند از سنگ های چینی به جای مرمریت استفاده کنیم. چرا که داخل منزل تردد بسیار بوده و مرمریت ها به مرور زمان پوسته پوسته می شوند و خالی می کنند.

 

سنگ کف در دکوراسیون داخلی

سنگ تراورتن کف برای چه دکوراسیونی مناسب است؟

ما در ایران سنگ، جنس سنگ تراورتن را برای کف مناسب نمی دانیم. دلیل نیز واضح است؛ وجود خلل و فرج در این مدل سنگ مقاومت فشاری آن را کم کرده و بنابراین سنگ ترک برداشته یا می شکند. اما اگر بتوانیم از تراورتن های ضخیم 3 سانتی به صورت چرمی یا صفر ساب در کف منزل استفاده کنیم بدون شک یکی از بهترین پیشنهاد ها را خواهیم داشت. سنگ تراورتن ضخیمی که به صورت چرمی یا صفرساب در کف کار می شود فوق العاده جذاب و شیک است و به همین دلیل برای منازل نوساز و مدرن فوق العاده است. این مدل سنگ نسبت به دیگر مدل ها خاص تر و لاکچری تر بوده و زیبایی منحصر بفردی را داراست. بنابراین اگر به دنبال سنگ خاص و شیک برای کف منزل هستیم یکی از بهترین انتخاب ها می تواند تراورتن باشد. معمولا تراورتن سفید برای دکوراسیون تیره و تراورتن شکلاتی و کرم برای دکوراسیون روشن عالی جواب می دهد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − 13 =