اطلاعات تخصصی

سفیدترین سنگ نمای ساختمان چیست؟

سفیدترین سنگ نمای ساختمان چیست؟

سفیدترین سنگ نمای ساختمان کدام است؟

می دانیم که سنگ های متفاوتی را می توانیم برای نمای ساختمان به کار ببریم اما اگر بخواهیم از نظر جنس، کیفیت و ماندگاری این موضوع را بررسی کنیم به طور قطعی به تراورتن ها خواهیم رسید. ما اما در ایران سنگ و در این وبلاگ سعی داریم انواع سنگ های سفید ساختمانی را نام ببریم که می توانیم بر اساس شرایط خاص و علم کافی از آن ها نیز در نمای بیرونی بهره مند شویم. بنابراین قصد داریم این وبلاگ را بر اساس جنس سنگ نوشته و در هر جنس، اولویت بندی را بر اساس کیفیت و ماهیت سنگ بیان کنیم. بنابراین ما بهترین سنگ نما را تراورتن می دانیم اما به معرفی سنگ های ترامیت، چینی و مرمریت سفید هم می پردازیم.

 

سنگ های تراورتن سفید کدام اند؟

 

– عباس آباد
سنگ عباس آباد سفید ترین و معروف ترین سنگ تراورتن سفید در حال حاضر کشور است. سنگ نمای عباس آباد در بین تمامی تراورتن ها رتبه اول را از نظر جنس، کیفیت، ساب پذیری و رنگ داشته و همچنین از قیمت بالایی نیز برخوردار است. ما سنگ سفید عباس اباد را بهترین و سفید ترین سنگ نمای ساختمان معرفی می کنیم. نکته ای که برای این سنگ حائز اهمیت است سورت بندی بسیار متنوع و رنگ بندی آن به شمار می رود. به بیان ساده تر سنگ معدن عباس آباد می تواند در رنج های قیمتی میلیونی تنوع داشته باشد و هر درجه از سنگ دارای ویژگی های منحصر به فرد خود باشد. این ویژگی های منحصر به فرد زمینه سفید، قد و پا، هاله ها و خطوط رنگی می باشد.

– آتشکوه
سنگ آتشکوه پس از سنگ عباس آباد در رتبه دوم سنگ های تراورتن سفید قرار می گیرد. این معدن سنگ زمینه رنگی بسیار سفید مشابه ی به عباس آباد داشته و از نظر جنس و کیفیت هم تضمین شده است. البته سنگ آتشکوه در بازار کم پیدا می شود. معدن سنگ استخراج بالایی نداشته و بنابراین کارخانه های سنگبری زیادی این سنگ را فرآوری نمی کنند. اما سنگ تراورتن آتشکوه اصل می تواند به راحتی با سنگی مثل عباس آباد برابری کرده و سورت های سوپر آن دارای زمینه های رنگی بسیار سفید خواهند بود. از نظر قیمت گذاری آتشکوه نیز در رتبه دوم و پس از عباس آباد قرار می گیرد.

 

سفید ترین سنگ مرمریت کدام است

– ابیانه
سنگ ابیانه سومین سنگ نمای سفید محسوب می شود. معدن این سنگ در استان اصفهان بوده و بنابرین از دیگر معادن تراورتن جداست. برش و فرآوری این سنگ نیز تقریبا انحصاری بوده و کمتر کارخانه ای می تواند سنگ تراورتن ابیانه خوب را برش دهد. ما در ایران سنگ معتقدیم که سنگ سفید ابیانه می تواند در بین تراورتن های سفید، رتبه سوم را از آن خود سازد. البته این سنگ نیز همانند تمامی تراورتن ها دارای زمینه های رنگی کرم و سفید بوده و در سورت های سفید ممتاز و سوپر ممتاز آن می توانیم سنگ سفید بسیار روشنی را شاهد باشیم. همین امر موجب شده است تا ما سنگ ابیانه را به عنوان سومین سنگ سفید نما معرفی کنیم.

– دره بخاری
سنگ دره بخاری سفید نیز می تواند رتبه چهارم را در بین تراورتن های روشن از آن خود سازد. در واقع می توانیم دره بخاری، ابیانه و طبس را در یک جایگاه هم ردیف قرار دهیم و هر یک را بر اساس درجه و کیفیت فرآوری که دارند دسته بندی کنیم. اما در حالت کلی ایران سنگ ترجیح می دهد سنگ تراورتن دره بخاری را در این لیست در رتبه چهارم قرار دهد.

– طبس
سنگ طبس سفید نیز می تواند در بین تراورتن های رنگ روشن حائز اهمیت باشد. این سنگ را می توانیم با دیگر معادن دره بخاری و ابیانه در یک مرتبه قرار دهیم و معمولا از نظر کیفیت و قیمتی نیز با هم اختلاف چندانی ندارند. پس در نتیجه سنگ تراورتن طبس نیز می تواند به عنوان یکی از بهترین سنگ های سفید برای نما معرفی و شناخته شود.

– حاجی آباد
سنگ حاجی آباد را در حال حاضر نمی توان در این دسته بندی جای داد. در واقع در گذشته می توانستیم سنگ تراورتن سفید را از معدن حاجی آباد استحصال کنیم اما در چند سال گذشته با پیش روی معدن، زمینه رنگی سنگ رو به کرم در آمده و به همین دلیل سنگ سفید حاجی آباد بسیار کم تولید و عرضه خواهد شد. اما از آن جایی که زمانی در بین سنگ های سفید نما جایگاه فوق العاده ای داشته می توانیم نام آن را نیز در این وبلاگ به کار بگیریم.

سفید ترین سنگ مرمریت کدام است

سنگ های چینی سفید کدام اند؟

– الیگودرز
– ازنا
– قروه
– نیریز
– کشکک
از معروف ترین سنگ های چینی یا در اصطلاح علمی تر کریستال محسوب می شوند که دارای زمینه های رنگی سفیدی هستند. ما می دانیم که سنگ چینی سنگ مناسبی برای نمای بیرونی نیست اما می توانیم با اجرای صحیح، اصولی و علمی آن را اجرا کنیم. در واقع سنگ چینی سفید چون از سنگ تراورتن سفید ارزان تر است می تواند به عنوان متریال مناسب جایگزین شود.

سنگ های لایمستون سفید کدام اند؟

– مرودشت
– میاندوآب
– اسلام آباد
– مهاباد
– بوکان و …
از معروف ترین سنگ های ترامیت در کشور به شمار می آیند که می توانیم در مواردی از آن ها به عنوان سنگ نما استفاده کنیم. قیمت سنگ ترامیت سفید نسبت به تراورتن های سفید بسیار کمتر است و برای اجرای آن با محدودیت مواجه هستیم. بنابراین در ایران سنگ در تلاشیم که انتخاب ترامیت یا تراورتن شما با علم کافی انجام پذیرد.

سفید ترین سنگ های نما کدام اند؟

سنگ های مرمریت سفید کدام اند؟

– هرسین
– جوشقان
– دهبید

از معروف ترین سنگ های مرمریت سفید رنگ به شمار می آیند. می دانیم که سنگ مرمریت برای نمای بیرونی مناسب نیست اما نوسینده این وبلاگ قصد دارد که معرفی سنگ را بر اساس رنگ به پیش ببرد. بنابراین از آن جایی که مرمریت سفید قیمت بسیار پایین تری نسبت به تراورتن سفید دارد، می توانیم با علم کافی آن را در نمای بیرونی نیز اجرا کنید.

 

سفید ترین سنگ نما ساختمان کدام است

جمع بندی

بهترین سنگ سفید برای نمای ساختمان کدام است؟

بدون شک بهترین سنگ سفید برای نمای بیرونی، سنگ های تراورتن هستند که معادنی همچون عباس آباد، آتشکوه، دره بخاری، ابیانه و طبس از معروف ترین آن ها به شمار می آیند. از طرفی می دانیم که سنگ تراورتن سفید گران قیمت است. بنابراین اگر به دنبال جایگزین مناسبی برای آن هستید می توانید از سنگ های چینی و ترامیت استفاده کنید. قطعا سنگ چینی سفید یا لایمستون سفید نمی تواند کیفیت و ماندگاری تراورتن را داشته باشد اما از نظر قیمت بسیار مقرون به صرفه تر خواهد بود. بنابراین اگر سنگ سفید دوست دارید و بودجه کافی برای خرید آن ندارید، بالاجبار باید به سراغ چینی و لایمستون بروید. در چینی های سفید می توانیم سنگ الیگودرز و ازنا را معروف ترین آن ها برای نما نام ببریم. در دنیای لایمستون ها نیز می توانیم سنگ های مرودشت و اسلام آباد را پرطرفدارترین بدانیم. اما اگر تصمیم بر اجرای سنگ مرمریت در نمای بیرونی را داشتید بهترین پیشنهاد ما می تواند مرمریت جوشقان شهیادی و پس از آن هرسین باشد.
اما این نکته فراموش نشود که در هر حالتی، در هر شهر کشور با وجود هر آب و هوایی، بهترین و مطمئن ترین سنگ برای نما همواره تراورتن ها خواهند بود. پس اولویت پیشنهاد ما تراورتن های سفید بر اساس معدن و درجه بندی خواهد بود.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + 7 =