راهنمای خرید

نمونه های دکوراسیون داخلی منزل با سنگ آنتیک

نمونه های دکوراسیون داخلی منزل با سنگ آنتیک

انواع سنگ آنتیک برای دکوراسیون داخلی منزل

ایران سنگ مدعی تنوع بالا در دنیای سنگ ساختمانی در تقسیم بندی جنس، نوع فرآوری و رنگ سنگ هاست و از این رو می توانیم صدها نمونه سنگ آنتیک مختلف را در این سایت مرجع داشته باشیم. بنابراین توضیح برای هر یک و بیان ویژگی های هر سنگ در این وبلاگ جایی ندارد اما می توانیم سنگ های انتیکی که برای دکوراسیون داخلی از آن ها استفاده می شود را طبقه بندی کرده و ویژگی های کلی هر کدام را بر اساس نوع فرآوری بیان کنیم. از بین نمونه هایی که در ادامه به آن اشاره می کنیم می توانیم هر یک را انتخاب کنیم چرا که همگی می توانند کم و بیش در داخل منزل یا حتی دفاتر اداری و کاری مورد استفاده قرار گیرند اما در نهایت این سلیقه شما و طراح و دیزاین داخلی منزل شماست که تصمیم گیرنده نهایی خواهد بود. ما در تلاشیم تا انواع بسیاری را معرفی کرده تا دستمان برای بهترین و مناسب ترین انتخاب باز باشد.

 

انواع سنگ آنتیک و سنگ های داخلی

 

سنگ گیوتینسنگ های گیوتین معروف ترین، ارزان ترین و پرکاربرد ترین مدل از خانواده سنگ های انتیک به شمار می روند. سنگ گیوتین طبیعی با اصطلاح علمی تر سنگ گیوتین قیچی دارای ابعاد 5*30 سانتی متر بوده و سطح سنگ تماما ناصاف و طبیعی شکسته شده است. این نمونه سنگ چون پرت کمی داشته و ساب و صیقلی نیز روی آن انجام نمی شود تقریبا کمی از خام خود سنگ گران تر بوده و بنابراین به عنوان ارزان ترین سنگ انتیک شناخته می شود. سنگ های گیوتین در رنگ های متفاوت و جنس های مختلف تولید می شوند که می توانیم با توجه به محل اجرا و انتظاری که از سنگ انتیک داریم از بین آن ها انتخاب درست و اصولی داشته باشیم. معمولا بسته بندی سنگ گیوتین نیم متر مربعی می باشد.

 

سنگ آنتیک روتوری

سنگ آنتیک روی تور دومین محصول پرفروش و پردرخواست خانواده آنتیک ها به شمار می رود. سنگ های ابعاد ریز 1.5*5 سانتی متر یا 2.5*2.5 سانتی متر هستند که روی تور چسبانده شده و سپس بر روی دیوار نصب می شوند. انتیک روتوری دو مدل گوناگون دارد. سنگ انتیک گیوتین و سنگ انتیک پروفیل؛ در هر دو مدل سنگ های تکه ای ریز با چسب روی تور میچسبند با این تفاوت که همانظور که از اسمشان پیداست سنگ های پروفیل شده دارای منحنی هستند و سابیده شده اند اما سنگ های گیوتینی کاملا ناصاف هستند و تنها شکسته شده اند.

 

انواع سنگ آنتیک برای دکوراسیون داخلی منزل

انواع سنگ آنتیک برای دکوراسیون داخلی منزل

 

سنگ بادبر

سنگ های بادبر نیز یکی از انواع سنگ های انتیک برای دکوراسیون داخلی محسوب می شود که می تواند در انواع جنس ها و رنگ ها تولید شود. سنگ بادبر تراورتن، کریستال و مرمریت امز هم ترین انواع بادبرها هستند که می توانند در انواع دکوراسیون ها و حتی کف فرش ها اجرا شوند. ابعاد سنگ انتیک بادبر 30*15 سانتی متر می باشد. نکته دیگر که در مورد این مدل سنگ وجود دارد ظاهر زخمت تر و طبیعی تر نسبت به دیگر مدل های انتیک می باشد.

 

سنگ چرمی، بوش همر، بوش همر چرمی، کات بروکن، اسکراچ

 

مدل هایی که در بالا نام برده شد نیز در دسته بندی سنگ های انتیک قرار دارد که می توانیم حضور آن ها را در انواع دکوراسیون ها شاهد هستیم. سنگ چرمی معمولا تراورتن و سپس مرمریت است و معمولا در خانه های ویلایی در کف و بدنه اجرا می شود. سنگ های بوش همر و بوش همر چرمی نیز معمولا در مرمریت لاشتر و کریستال لایبید اجرا می شود که زیبایی دوچندانی به کار می دهد. نوع کات بروکن و اسکراچ زده شده روی سنگ ها نیز معمولا روی سنگ های گرانیت و مرمریت اجرا می شوند و معمولا در کاربری های بدنه و نمای داخلی و پشت ابشار ها اجرا می شوند.

در ایران سنگ انواع متنوعی از سنگ آنتیک وجود دارد که می توانیم بر اساس نوع سنگ و سپس جنس و رنگ آن ها را انتخاب داشته باشیم. در قدم اول انتخاب سنگ انتیک برای دکوراسیون داخلی باید به نوع نمای داخلی و دیزاین کلی توجه داشت. برخی سنگ های انتیک ابعاد ریز و برخی دیگر اندازه بزرگ تر دارد. رنگ و جنس سنگ انتخابی نیز بر اساس همین پارامتر های مهم انتخاب می شوند و در ایران سنگ می توانیم انواع متنوع از آن ها را داشته باشیم و با قیاس بین ویژگی های هر یک، بهترین آن را انتخاب کنیم.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + شش =