راهنمای خرید

پرفروش ترین سنگ های تراورتن کدام اند؟

پر فروش ترین سنگ های تراورتن

پرفروش ترین تراورتن ها کدام اند؟

مسلما هیچ آمار دقیق و مشخصی نسبت به این موضوع در دسترس نیست اما ایران سنگ می تواند بر میزان استخراج کوپ سنگ داخلی از معدن، میزان برش و تامین سنگ و همچنین بررسی دیتاهای خود سایت و دیگر همکاران مطلبی را به عرضه برساند. نکته حائز اهمیت این است که پرفروش ترین سنگ نما با پردرخواست ترین متفاوت است. در واقع سنگ عباس آباد معروف ترین و محبوب ترین سنگ است اما جز اولین پرفروش ها به شمار نمی آید. بنابراین متنی که خوانده می شود می تواند دارای آمار تقریبی بوده و با گذشت زمان متغیر شود. در کل ما در ایران سنگ با توجه به دیتایی که از سنگبری های اصفهان و دیگر استان ها داریم، می توانیم پرفروش ترین ها را به این گونه معرفی کنیم:

 

– سنگ تراورتن یزد

در حال حاضر سنگ یزد پرفروش ترین سنگ نما شناخته می شود. عامل اصلی این موضوع قیمت مناسب سنگ معدن یزد نسبت به دیگر معادن است و با توجه به قدرت خرید امروز مردم کشورمان، این موضوع کاملا طبیعی به نظر می رسد. بنابراین سنگ های شکلاتی و عسلی یزد پرفروش ترین سنگ های تراورتن محسوب می شوند. اسن سنگ قیمت مناسبی داشته و برای انواع نمای رومی، کلاسیک و ساده مناسب است؛ البته مشاوران ما اجرای این سنگ در هر آب و هوایی را مناسب نمی دانند و پیشنهاد می شود قبل از خرید با تیم ایران سنگ مشورت های لازم انجام شود.

 

– سنگ تراورتن آبگرم

به عقیده نویسنده این وبلاگ سنگ آبگرم دومین سنگ پرفروش کشور محسوب می شود. معدن این سنگ در استان مرکزی و بخش محلات بوده و دارای رنگ های شکلاتی، سنگ کرم، کرم بژ، عسلی، کرم روشن و … است و در بازه قیمتی بسیار گسترده ای تولید و فرآوری می شود. بنابراین سنگ معدن آبگرم را می توانیم دومین سنگ پرفروش کشور در نظر بگیریم که از اتفاق یکی از بهترین و مطمئن ترین سنگ ها معرفی می گردد.

 

پر فروش ترین سنگ های تراورتن

 

– سنگ تراورتن دره بخاری

سومین سنگ پرفروش بازار ایران، متعلق به سنگ دره بخاری است. معدن این سنگ نیز در بخش محلات بوده و معمولا در سنگ های کرم، کرم روشن تا سفید دیده می شود. سنگ معدن دره بخاری یکی از بهترین و مطمئن ترین سنگ های نما به شمار می آید که می توانیم در تمامی شرایط آب و هوایی از آن استفاده کنیم. این سنگ دارای تراکم استاندارد، جنس خوب و مقاوم و همچنین دارای درصد کمی آهک بوده و در نتیجه اجرای آن مطمئن و مناسب نما خواهد بود. رنج قیمت سنگ دره بخاری بسیار گسترده است و قیمت تقریبی این سنگ را نیز می توانیم جز دسته های گران قیمت معرفی کنیم.

 

– سنگ تراورتن عباس آباد

می توان گفت از سال 1397 که قیمت سنگ ساختمانی به صورت بسیار تصاعدی افزایش داشت، در بین تمامی سنگ ها، تراورتن معدن عباس آباد دارای بیشترین افزایش قیمت بوده و این موضوع آنچنان ادامه پیدا کرد که امروزه بسیاری از مردم توان خرید این سنگ معروف را ندارند. بنابراین در رتبه چهارم از آن یاد می شود؛ در صورتی که در چند سال گذشته رتبه نخست فروش سنگ ها را از آن خود داشت اما با قیمت امروزی این رتبه به مرور تنزل پیدا کرد و فروش این سنگ کمتر شده است. فراموش نشود که سنگ عباس اباد همچنان بهترین و مطمئن ترین سنگ نما محسوب می شود و با تمامی شرایط آب و هوایی سازگار است.

 

– سنگ تراورتن طرق

پنجمین سنگ پرفروش را می توانیم متعلق به معدن اصفهان بدانیم. سنگ طرق اصفهان دارای رنگ های کرم، کرم بژ، عسلی، کرم روشن و سفید هاله دار بوده و یکی از پرفروش ترین و بهترین سنگ های نما تلقی می شود. قیمت این سنگ تراورتن نسبت به دیگر سنگ ها مناسب تر و ارزان تر است و همین موضوع موجب فروش و تولید روز افزون آن شده است. در ایران سنگ انواع بسیار متنوعی از سنگ طرق موجود است که می توانید در هر شهر کشور با هر مدل آب و هوایی از آن بهره مند شوید.

 

– سنگ تراورتن کاشان

ششمین رتبه فروش سنگ را می توانیم مربوط به سنگ کاشان بدانیم. سنگ نمای کاشان معمولا در سه رنگ اصلی عسلی، شکلاتی و کرم دیده می شود که هر سه می توانند در نمای اصلی ساختمان خود نمایی کنند. سنگ کاشان از جمله تراورتن های اقتصادی محسوب می شود که می توانیم در هر رنج قیمت، یکی از سورت های رنگی آن را انتخاب کنیم. بنابراین به دلیل اینکه این سنگ اقتصادی نامیده می شود توانسته است در رتبه های نخست جای گیرد.

 

پر فروش ترین سنگ تراورتن

 

– سنگ تراورتن تکاب

هفدمین سنگ تراورتن پرفروش کشور را می توانیم سنگ تکاب بدانیم. این سنگ در رنگ بندی کرم تا کرم روشن برش داده می شود و در دسته سنگ های مطمئن و ماندگار شناخته می شود. البته سنگ معروف سیلور تکاب نیز یکی از بهترین و خاص ترین سنگ های سیلور و طوسی نما معرفی می شود که در این رتبه بندی تاثیر گذاشته است. قیمت سنگ تکاب تقریبا از سنگ طرق کمی گران تر و از سنگ آبگرم و دره بخاری کمی ارزان تر است. دلیل قیمت بالای این سنگ نیز در سورت های مشابه با سنگ های دیگر، فاصله زیاد معدن سنگ آذربایجان با کارخانه های اصفهان می باشد.

 

– سنگ تراورتن دهشیر

هشتمین سنگ پرفروش نما را می توانیم از آن معدن دهشیر بدانیم. سنگ دهشیر یکی از بهترین سنگ های شکلاتی و کرم محسوب می شود که می توانیم در انواع نمای کلاسیک، نیمه رومی و ساده از آن استفاده کنیم. جنس خوب و مطمئن، قیمت بسیار پایین و مقرون به صرفه عامل اصلی پرفروش بودن این سنگ لحاظ می شود.

 

– سنگ تراورتن حاجی آباد

اگر این وبلاگ در 5 سال گذشته نوشته می شد، رتبه نخست از آن سنگ حاجی آباد بود. اما امروزه معدن سنگ حاجی آباد استخراج سنگ خوب چندانی ندارد و بنابراین برش، فرآوری و تولید این سنگ بسیار محدود شده است. در نتیجه کمیاب بودن سنگ در بازار، قیمت آن را بسیار بالا برده و در نهایت فروش آن بسیار کم می شود. مورد دوم اینکه سنگ کرم حاجی آباد مانند سنگ سفید آتشکوه در چند سال گذشته نتوانسته در بین سنگبری ها سنگ خود را تامین نماید و در نتیجه به اسم آن ها سنگ های دیگری را معرفی کرده و متاسفانه به فروش می رسانند. اما باید بدانیم که سنگ حاجی آباد اصل در بازار بسیار کمیاب و البته گران بوده و به همین دلیل رتبه نهم سنگ های پرفروش را داراست.

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 3 =